Stredajší workout bude trochu pripomínať vojenský výcvik, ale naozaj len trochu, keďže v armáde je to vraj oveľa drsnejšie. Hoci asi nie v tej slovenskej. Tam je pravdepodobne najdrsnejší len toaletný papier a preto je celkom pochopiteľné, že povinná vojenská služba je už niekoľko rokov zrušená.

Za mojich mladých čias tomu však tak nebolo, a pamätám si dodnes na moje zdesenie, keď mi prišiel povolávací rozkaz. V hlave katastrofálne scenáre o tom ako strávim dva roky niekde v Seredi, bez maminky a bez frajerky, ktorú som si konečne po 18tich rokoch života našiel. Od starších kamarátov som dostával rady ako s „odvodom“ (vojenským, nie daňovým) vybabrať. Jednou z tých rád bolo kakao. Áno, obyčajné kakao, ktoré som si mal dať na lyžicu a nejakým spôsobom ho do seba nasať, a dostať ho do pľúc, ideálne tak aby to bolo viditeľné aj röntgenovom snímku.

Všetko by bolo ok, keby som nemal traumu z kakaa, ktoré som si v pažravých detských časoch pomýlil s grankom a dal si ho za dve naberačky, lebo lyžica mi bola vtedy málo, rovno do úst. Prisahám, že som sa ním dusil asi dve hodiny a kakao som kýchal ešte ďalšie dva týždne. Preto bola táto možnosť pre mňa neprijateľná, a tak som moju službu vlasti radšej obišiel tak, že som sa prihlásil na vysokú školu.

Vy sa však neopovážte vyhnúť sa stredajšiemu workoutu, ktorý má okrem vojenského charakteru aj charakter predletnej prípravy. Veď čo viac potrebujete (najmä Vy dámy) mať pred letom vo forme ako brucho, zadok a nohy?! 12 minút sit upov a výpadov Vás síce do dokonalej formy nedostane, ale je to slušný prvý krok. A sami viete, že ten prvý krok býva síce najťažší, ale aj najdôležitejší.

[wod]AMRAP 12:
20 Abmat sit-ups
10 Left arm OH Walking Lunges (22,5/15)
10 Right arm OH Walking Lunges (22,5/15)[/wod]

Či už robíte výpady na mieste, alebo pri nich kráčate, tak ako tomu bude v stredu, podstatné je aby ste DB mali v správnej pozícii nad hlavou. Viac vo videu.