Svetový deň zdravia si v sobotu pripomenieme. O význame zdravia Vám asi nemusím rozpisovať litánie. Keďže všetci pravidelne cvičíte určite si uvedomujete, že zdravie máte len jedno a pre jeho kvalitu je potrebné niečo robiť.
Hoci diskusie o tom, či je lepšie byť pekný, zdravý alebo bohatý sa budú viesť asi donekonečna .

Naozaj sa nad tým nechcem hlbšie zamýšľať, lebo by sa niekto mohol uraziť, no určite treba povedať, že ženy to majú v tomto prípade ľahšie, pretože každá žena je pekná, len záleží na tom, z ktorej strany sa na ňu pozrieš. Za seba musím povedať, že ma nesmierne teší, že som zdravý a…. a skromný, takže nepotrebujem byť bohatý a pekný, pretože mi stačí moje duchovné bohatstvo a krása (one step closer to heaven, checked). A Vám by malo tiež, len prosím nezabúdajte (najmä, no nie len počas letných mesiacov) na to, že hygienické návyky spadajú pod zdravie.

Zamyslime sa preto radšej nad sobotným tréningom, ktorý bude mať dve časti. Prvú vzpieračskú, v ktorej popracujete na svojich push jerkoch, lebo máj klope na dvere (ak nevieš o čom je reč prečítaj si včerajší koment, ale je naozaj smutné, že ich nečítaš každý deň). A druhú, silno gymnastickú, v ktorej si dopraješ 50 ring dipov, lebo silné ramená sú základ, a keď nemáš dip, nemáš ani nachos, a už vôbec nie muscle up. A Ty chceš mať oboje, tak ako chceš byť zdravý, pekný, bohatý a skromný…

[wod]1) 10×2 Push Jerk
2) Complete 50 Ring Dips[/wod]

Správne načasovanie, silný dip a dynamika budú zohrávať kľúčovú úlohu pri Tvojich pokusoch o čo najdokonalejší push jerk.