Dobre vidíš, streda bude len a len o behu. Ja viem, že máš niekde v hlave zakorenené, že beh nie je ničím zaujímavý, lebo behať vie každý, ale skús to vysvetliť takej Marike Gombíkovej. To, že je beh prezentovaný ako činnosť pre každého, ešte neznamená, že behať vie naozaj každý. A teraz narážam na technickú stránku behu, nie na to, že Marika by aj chcela a nemôže.

Nebudem sa s Tebou ani hádať o tom (lebo som milý, slušný a nekonfliktný), či sto kilový snatch vyzerá na instagrame lepšie ako čas z behu na 5 kilometrov, lebo je to úplne zbytočné. Budete behať a hotovo! A, že zabehať si môžeš aj doma?! Môžeš, ale určite sa neprinútiš k tomu aby si ten beh dokončil, pretože Tvojej rodine budeš brániť vo výhľade na TV a po chvíli si aj Ty sadneš na gauč, ktorý si síce 69 krát obehol, no 70te kolečko ostane len vo hviezdach. Prečo 69? Lebo mám to číslo rád a pripomína mi znamenie rýb. Rýb, ktoré sa ľúbia tak silno, že by sa od samej lásky najradšej zjedli.

Ryby ale behať nevedia, takže späť k Tebe. Beh na 5km by si mal vnímať rovnako ako Fran, alebo veslovanie na 500 metrov, je to tiež v podstate benchmark a poznať čas na túto stredne dlhú vzdialenosť Ti určite uľahčí odhadnúť tempo v iných workoutoch obsahujúcich beh. Donútiť Ťa však nemôžeme a som veľmi zvedavý, koľkí zo 40 momentálne prihlásených na zajtrajšie tréningy, sa ich aj skutočne zúčastnia.

[wod]5km Run For Time[/wod]

Rockymu sa tiež behalo oveľa ľahšie keď mal okolo seba ľudí, ktorí bežali s ním a to aj napriek tomu, že „neznal bolest“!