„Každé ráno a večer si dajte lyžičku olivového oleja a môžte jesť koľko chcete a čo chcete, nepriberiete ani gram.“
„Pite citrónovú vodu každé ráno nalačno a naštartujete tak metabolizmus a zbavíte sa vypuklého bruška.“
„Jedna lyžička jablkového octu pred spaním a zobudíte sa o kilo ľahšia.“
„Vďaka gréckej diéte schudnete 6 kíl za dva týždne, hviezdy svetového formátu na ňu nedajú dopustiť.“

To sú len čriepky z magazínov pre ženy, ktoré sa snažia týmto spôsobom vymývať svojim čitateľkám mozgy a tiež aj peňaženky. Olivový olej je určite zdravší zdroj tukov, no jeho konzumácia určite nezaručí, že Vám prežieranie sa vôbec neublíži.

Citrónová voda má tiež určite svoje čaro, najmä v zimných mesiacoch, no na naštartovanie metabolizmu existujú aj zaručenejšie a istejšie spôsoby. K lyžičke jablkového octu je ťažšie sa vyjadriť, keďže sa nikde nepíše ako ten ocot máte použiť. Ak však chcete vďaka nej schudnúť kilo za noc, tak si ju nalejte do oka a behaním po byte od bolesti možno schudnete aj dve kilá.

No a grécka diéta?! Jej autor zrejme v Grécku nikdy nebol a nevidel to kvantum tlstých Grékov vysedávajúcich v kaviarňach na každom rohu. Veľmi rýchlo by pochopil, že grécky šalát je len pre turistov a spomínané hviezdy svetového formátu, pretože rovnako hviezdna stupídnosť je grécka diéta.

My rozhodne nepatríme k priaznivcom diét, pretože tie nemajú so zdravým stravovaním nič spoločné, a sme presvedčení o tom, že každá diéta sa dá nahradiť práve zdravým stravovaním skombinovaným s pravidelným pohybom. Preto aj na utorok máme pre Vás absolútne „non diet“ workout, ktorý si vychutnáte určite dosýta.

[wod]AMRAP 12:
11 Back Squats (70/47,5)
10 S2OH[/wod]

Páni, viem, že obzvlášť pri drepoch ide o veľké pokušenie, no skúste byť gentlemanmi…a dívať sa len do očí!