15 minút bolo za mojich mladých čias symbolom čakania. Vychádzalo to z tzv. akademických 15 minút, ktoré si podľa mňa vymysleli študenti aby sa mohli v prípade núdze zbaviť svojej účasti na vyučovaní. Pedagógovia samozrejme túto „akože“ čakaciu dobu nerešpektovali a neraz sme mali kvôli odchodu z hodiny, alebo prednášky zbytočné problémy.

No kto neskoro chodí, sám sebe škodí, možno aj preto sa snažím prísť vždy a všade načas a hlavne svoj čas využívať efektívne. Spomínaných 15 minút bolo tiež akceptovanou dobou čakania pri vopred dohodnutých stretnutiach za účelom rozvíjania vzťahu medzi dvomi ľuďmi, ktorí si boli vzájomne sympatickí a mysleli si, že jedného dňa by si spolu mohli založiť rodinu a žiť spolu šťastne až do smrti.

Niekto takých stretnutí absolvoval do týždňa niekoľko, my starnúci do krásy, sme na jedno stretnutie zase čakali aj niekoľko týždňov až mesiacov. Preto bolo extrémne dôležité dohodnúť si presný čas a najmä miesto stretnutia, keďže v tom čase ešte mobilné telefóny neboli a hoci aj malá chyba v komunikácii znamenala nekonečné čakanie. Áno veľakrát som sa dotyčnej nedočkal, veľakrát som čakal aj polhodinu a nahováral si, že každou minútou sa objaví, no nikdy som neodišiel skôr, pretože na dobré sa čakať oplatí.

Svojich 15 minút by ste v piatok mali naplno využiť aj Vy. Počas nich budete striedať 21 sit upov so 14timi push jerkmi. Tie budú mať trochu iné prevedenie na aké ste zvyknutí, ale myslím, že to zvládnete s prehľadom a desať kôl nebude pre nikoho problémom?!

[wod]AMRAP 15:
21 Sit Ups
14 Single Arm DB Push Jerks[/wod]

DB push jerk vyzerá jednoducho keď robíte jednou rukou viac opakovaní po sebe, Vy však budete po každom jednom opakovaní ruky striedať dámy a páni.