8.11.1847 sa narodil Abraham Stoker, britský spisovateľ, ktorý je známejší pod menom Bram Stoker, a ktorý je autorom celosvetovo presláveného diela Dracula. Toto meno Vám zrejme nemusím bližšie predstavovať, ak ste aj spomínanú knihu nečítali. Postava Draculu je fiktívna, no inšpiráciou k jej vzniku bola reálna, historicky podložená postava rumunského kniežaťa Vlada III., ktorý si vyslúžil prezývku Tepes, čo v preklade znamená napichovač. Jeho prezývku si netreba zamieňať s inou historickou postavou, Casanovom, ktorý mal síce obľubu v „napichovaní“ ale v oveľa príjemnejšom a menej krvavejšom ako spomínaný Vlad. Ten využíval napichovanie ako akt popravy a ľudí napichoval na drevené koly. Záľuba v krutosti a krvavých popravách viedla zrejme k vzniku spomínaného Draculu, kultu vampirizmu a nesmrteľnosti. Kult vampirizmu vznikol práve s nečakaným úspechom Stokeroveho diela a dodnes je súčasťou našej kultúry v rôznych formách, či už v tej serióznej pre dospelých v podobe Draculu, alebo v zábavnej detskej forme v podobe Twilightu a dielam jemu podobným. Do akej miery je to fikcia alebo realita je na posúdenie každého z Vás, ale v jednom z rumunských archívov je uložený dokument, ktorý pochádza z obdobia niekoľkých rokov po smrti kniežaťa, a ktorý je ním vlastnoručne podpísaný. Pravosť jeho podpisu je potvrdená 15timi verejnými hodnostármi, ktorí jeho pravosť odprisahali pred bohom. Za zmienku stojí aj fakt, že Vladov hrob v kláštore na ostrove Snagov, bol pri jeho otvorení prázdny.
Ak ste sa práve rozhodli, že dnes budete spať pri zapálenom svetle a s cesnakom na nočnom stolíku, nebudem Vás od toho odhovárať. Ale to, že k Vám v noci niekto príde a vysaje z Vás liter krvi a energiu je viac ako nepravdepodobné a byť Vami tak sa viac obavám psychického vampirizmu, tomu sa však teraz venovať nechcem.
Ak však prídete v stredu na tréning, možnosť, že prídete na istý čas o podstatnú časť energie je pravdepodobná oveľa viac. Pred sebou máte naozaj náročný workout, v ktorom budete musieť zvládnuť veľký počet opakovaní v relatívne krátkom čase. Pracovať budete vždy v štvorminútovom intervale a hlavným stimulom bude intenzita. K tej najvyššej sa dopracujete ak vrámci spomínaného časového úseku stihnete všetkých 80 opakovaní. Uznávam, že úloha je to ťažká, ale nie nesplniteľná. Pri SDHP a push pressoch by som rozhodne zvolil váhu, s ktorou zvládnem 20 opakovaní bez pustenia činky. Pri BJ a vesle budú mať pravdepodobne páni menšiu výhodu, keďže všetci budete skákať na najnižšiu výsku boxu a sila ich záberov na vesle je o čosi silnejšia ako u žien. No pre dámy by to mala byť motivácia navyše, motivácia ktorá ich vo workoute posunie za svoje limity a možno zistia, že 20 kalórii na vesle, nie je až takým utrpením ako by sa mohlo zdať.

[wod]5 x Each 4 min On/ 1min Off:
20 Sumo Deadlift High Pull (35/25)
20 Box Jumps (Low Box)
20 Push Press (35/25)
20 Cal Row[/wod]

Či ide o push press, push jerk alebo split jerk, chcete ich vo workoute jednoducho robiť efektívne, to znamená, že opakovania by ste mali na seba nadväzovať.