„Puto priateľstva je pevnejšie ako puto pokrvné, pretože priateľov si vyberáme, ale príbuzných dostávame.“

Nie, nie…to nie je pravda, pre mňa je rodina na prvom mieste, hovoríte si. Ale ste o tom presvedčení?! Kedy naposledy ste boli na večeri so svojim bratrancom napr.?! Alebo komu zavoláte, keď potrebujete niekam odviezť, alebo na koho sa obrátite keď dostanete defekt, na aute, alebo na duši?! Dám ruku do ohňa za to, že to nebude Váš rodinný príslušník.

Uznávam, že teraz Vás súdim podľa seba, no nehanbím sa za to. So svojimi priateľmi som jednoducho v kontakte častejšie ako s členmi mojej rodiny. Nie preto, že by som ich nemal rád, ale s priateľmi si rozumiem viac, bavím sa s nimi viac a hlavne k nim môžem byť úprimnejší.

Samozrejme, nemám na mysli priateľov virtuálnych, za ktorými sa ide mládež pozabíjať, ale tých skutočných, ktorých síce nie je veľa, ale rozhodne stoja za to. Dalo by sa dokonca povedať, že s postupom času ich počet dokonca klesá, no to žiaľ neviem ovplyvniť.

Za všetko totiž môžu deti. Tie sú pre udržanie priateľstiev nepriateľom číslo jedna. Zmenia človeku priority a zrazu musí Váš priateľ všetku svoju pozornosť venovať im. Už mu nemôžeš kedykoľvek zavolať, pretože riskuješ, že zobudíš deti, a namiesto rady Ti Tvoj priateľ vynadá. Spolu s deťmi, prídu aj prvé výčitky a vety: „Ty nevieš aké to je, lebo deti nemáš….“, a podobne.

Jednoducho čím je človek starší, tým menej priateľov mu ostáva. Jasné, je tu spôsob ako tých bývalých získať späť, no nechcem aby moje dieťa jedného dňa zistilo, že prišlo na svet len preto, aby sa ockovi vrátili starí priatelia. Samozrejme aj v tomto prípade existujú výnimky….

Som presvedčený o tom, že každý z Vás má medzi priateľmi podobnú výnimku, rovnako ako som presvedčený o tom, že sa dokážete spriateliť aj so sobotným workoutom, ktorý bude mať „len“ dve kolá, takže si k sebe môžete nájsť cestu oveľa rýchlejšie.

[wod]2 Rounds for time:
15 Clean and Jerks (60/40)
30 Bar Facing Burpees
45 Air Squats[/wod]

Songov o priateľstve je veľa, ale tento je kultový a určite Vám nezaškodí, keď si ho budete aspoň v hlave spievať počas „nekonečných“ tridsiatich angličákov…