„Life is too short, don’t stress every day
leave your worries behind, go out and play…“

Písal sa rok 2002 a tento song sme hulákali v diskotékovom opojení takmer každý piatok v uliciach mojej rodnej Bystrice. Samozrejme, že vtedy sme mu absolútne nerozumeli, pretože pri bezstarostnom študentskom živote nás absolútne nezaujímalo ako dlho budeme žiť, ale ako dlho nám ešte budú nalievať. Možno aj preto ten song znel v našom podaní ako „lajf is tú šort, nanananananaaaa, lív jór nananaanaaaaaa and plej…“.

Nechcem sa zamýšľať nad tým, či je život naozaj krátky, pretože si myslím, že je to veľmi individuálne a niekto môže za 35 rokov života zažiť viac ako niekto za 60 rokov, na diskotéky však už nechodím. Naposledy som sa jednej zúčastnil dobrovoľne nasilu na Štedrý večer a poviem Vám, bol to silný zážitok.

Už neviem ako sa ten klub volal, ale na jeho osadenstvo nezabudnem asi nikdy. Bratislavská „smotánka“ potetovaných bezkrkých a bezvkusných goríl, a ich zmachlených umelých a sporo odetých samíc „oslavujúcich“ narodenie božieho syna. Som presvedčený, že keby toto videl, tak sa na ten kríž nevytrepe ani keby sa malo nebo so zemou spojiť. Cítil som sa naozaj ako v múzeu voskových figurín, do ktorého prichádzali neustále nové a nové exponáty a za tých pár desiatok minút som videl viac ako za dve hodiny v bratislavskej ZOO.

Za relatívne krátky čas stihnete toho veľa zažiť aj Vy počas niektorého zo sobotných tréningov. V piatich dvojminútových intervaloch sa budete snažiť o čo najvyšší počet angličákov. To by samo o sebe nebolo až také náročné, keby ste na začiatku každého intervalu nemuseli spraviť povinných desať angličákov a odbehnúť 200m, že to do dvoch minúť nestihneš ani náhodou?! Tak skús pridať do kroku, lebo „life is too short…!“

[wod]5x 2min ON/3min OFF:
10 Burpees
200m Run
Max Reps Burpees[/wod]

Ruka hore, stroboskopy, spotené pazuchy, nepríčetné pohľady a retardované tančeky do rána bieleho a k tomu tento prachom zapadnutý disco-techno song, to boli časy…