Po štyroch dňoch intenzívnych tréningov, uberieme v piatok nohu z plynu a dáme priestor ťažkým váham. Obľúbené mŕtve ťahy si opäť pýtajú svoj priestor a my im ho radi doprajeme. Aspoň oprášite prach z takmer všetkých kotúčov, ktoré sú v gyme k dispozícii a zároveň posilníte svoje chrbtové svalstvo.

Deadlift nepatrí k technicky najnáročnejším cvikom, no určite ho netreba podceňovať, keďže je základom každej vzpieračskej disciplíny. Veď bez toho aby si činku zodvihol zo zeme ju nezodvihneš na ramená. Áno ja viem, že sa to dá zo stojana Vy mudrlanti, ale aj na ten stojan Ti ju musí niekto vyložiť.

Mŕtve ťahy v programingu mi uľahčujú aj písanie komentu, o DL viete takmer všetko a ja sem môžem napísať čokoľvek. Máme predsa slobodu slova, a keďže nie som novinár nehrozí mi, že skončím s guľkou v hlave, alebo rozkrájaný u niekoho v záhrade. Teda teoreticky nehrozí, keďže viem, že istý pán s maďarskými koreňmi z ranných tréningov by ma tiež vedel nechať zmiznúť, tak ako nechal zmiznúť Palove lýtka. Ešteže sme takí dobrí kamaráti, pretože jeho mŕtve ťahy by mohli byť naozaj mŕtvymi…

[wod]Deadlift
10-10-5-5-3-3[/wod]

V šiestich sériách budete robiť vždy viac ako jedno opakovanie, preto si naozaj dajte záležať práve na tom prvom, ktoré býva pri väčších sériách tým najkritickejším.