Nedorozumenia sú neoddeliteľnou súčasťou našich životov, u niekoho denno dennou, u niekoho menej častou. Nevyhne sa im však nikto. Väčšina z nich vzniká v dôsledku nervozity, či už z nového prostredia, nových ľudí, alebo nových činností.
Jedno z mojich najväčších sa udialo v UK, kde som pracoval ako čašník (čo už ale niektorí viete z komentu „Hot plates“). Okrem toho, že som pracoval v talianskej reštaurácii, privyrábal som si súčasne aj ako čašník na futbalovom štadióne Old Trafford (to je ten, kde hrá Manchester United). Pracoval som v jednom z platených prestávkových klubov, kde trávili čas ľudia, ktorí to mali zaplatené vo svojej permanentke.
Keďže ako futbalový fanúšik som bol pos…nervózny už z toho, že som vôbec v takom prostredí, tak pri prvom dni v práci som bol pos…nervóznejší ešte viac. A keďže život Ti veci jednoducho len málokedy uľahčí, tak mojimi prvými zákazníkmi bol zhruba päťdesiatročný muž a jeho syn s downovým syndrómom. Išiel som k ním s malou dušičkou a ušami na stopkách, lebo na strednej škole Vám nik nepovie, že v UK sa hovorí po anglicky úplne inak. Pán bol však ústretový a videl, že zrejme nie som z UK, a tak si pekne pomaly objednal pivo a hot dog a už som čakal len na to, čo objedná svojmu synovi.
Pán však namiesto toho obrátil pohľad na syna a spýtal sa ho, čo si dá. Oblial ma pot, ruky sa mi roztriasli a uprene som pozeral na jeho syna žmoliaceho šál ManUtd. Chalan pozrel na mňa zdvihol ruku a potom som už rozumel len:“hat dg’n btšaaan“. S nadšením som si zapísal hot dog, dal mu high five, aj keď tú ruku zdvihol asi z iného dôvodu, a upaľoval zadať objednávku. Jedlo pripravili, pekne som im ho doniesol k stolu, pánovi aj s pivkom a už keď som sa poberal k ďalšiemu stolu, chalan ma chytil za ruku a zakričal: „btšaaan“.
Vravím si ok, high five sa mu páčilo, dal som mu ďalšie, usmial som sa a snažil sa jednoducho odísť. Akonáhle som sa otočil chrbtom a spravil dva kroky, jeho hlas sa razantne zvýšil a celým klubom sa ozývalo „btšaaan“, „btšaaan“, „btšaaan“… Boli to tak hlučné výkriky, že nenechali chladného ani môjho manažéra, ktorý ku mne prišiel a spýtal sa ma v čom je problém a prečo mu to nechcem doniesť?! Teraz si predstav ten pocit, že si nasral (hoci nechtiac) invalida pred stovkou ľudí, a ešte Ťa majú za hajzla, lebo ho nechceš obslúžiť. Ujsť nemôžeš lebo si v práci, rozplakať sa tiež nemôžeš, lebo už sa tam nikdy neukážeš, a tak som sa zmohol len na „I don’t understand“. Manažér to zachránil tým, že im dal drinky na účet klubu, vzal ma so sebou za bar a vytiahol fľašu s nápisom „Bitter Shandy“, a.k.a. zázvorové pivo. A odvtedy sa mi o „btšaaan“ sníva dodnes, no stačilo sa možno len spýtať chlapcovho otca, že čo si to mladý pán praje. Nechcel som mu však kaziť radosť z toho, že si „dokáže“ objednať sám.
Vám určite nepokazí radosť pondelkový tréning, ktorý bude rovnako potrebné pochopiť hneď na začiatku lebo sa v ňom stratíte ako ja v zázvorovom pive. Čaká Vás dokopy 5 Tabata workoutov, v každom z nich budete robiť iný cvik. Medzi tabatami budete mať vždy minútovú pauzu takže dosť času na presun, len počúvajte pokyny trénera aby Váš výkon nič, resp. nikto neohrozil.
[wod]For max reps at each station:
Tabata C2B Pull Ups
Rest 1 minute
Tabata Abmat Sit Ups
Rest 1 minute
Tabata Seated Shoulder presses (20/15)
Rest 1 minute
Tabata Good Morning (20/15)
Rest 1 minute
Tabata jumping back squats (20/15)[/wod]
Rovnako ako iné tréningy aj Tabata sa dá obmieňať a tak ako môžete robiť počas ôsmich intervalov len jeden cvik, môžete počas jednej Tabaty robiť osem rôznych cvikov, záleží len od workoutu.