V živote každého crossfitera, a je úplne jedno, či amatérskeho alebo profesionálneho, je niekoľko míľnikov, ktoré túži skôr či neskôr prekonať. Niekto si ich splní skôr, niekto neskôr, ale nakoniec sa to každému nejakým spôsobom podarí. Z praxe viem, že čím viac človek chce, tým neskôr sa k svojmu vytúženému míľniku dopracuje, bude to možno znieť ako klišé, no trpezlivosť neprináša len ruže.

Zhyb je pre veľa ľudí zásadným míľnikom. Pre niektorých dokonca svätým grálom, ktorý im po objavení zmení životy od základov. Teraz príde pre niekoho možno kruté zistenie, no zhyb má od svätého grálu na míľe ďaleko, pretože k šťastiu Ti síce jeden grál stačí, no jeden zhyb stačí tak akurát na rýchlu „insta story“.

Samozrejme, že jedným zhybom to všetko začína, no ak sa s ním človek uspokojí, tak to ním aj veľmi rýchlo skončí. Preto je trpezlivosť v tomto prípade extrémne dôležitá, lebo k tomu prvému zhybu vedie dlhá cesta, podobne dlhá cesta vedie od prvého zhybu k prvým piatim, a následne od piatich k deviatim.

A práve s deviatimi zhybmi sa potrápite v utorkovom workoute, keďže nimi budete uzatvárať každé jedno kolo, ktoré počas 15tich minút stihnete. Je deväť priveľa?! Alebo primálo?! Uvidíme zajtra…

[wod]15min. AMRAP:
21/16 cal Air Bike
15 Power Snatches @ 40/30
9 Ch2b Pull Ups[/wod]

Tak ako pri klasickom zhybe, aj pri chest to bar zhybe je dôležité zvládnuť najprv jeho striktnú verziu…