Naozaj sme si nemohli nevšimnúť ako veľmi Maťovi prospelo, že sa jednak nedávno oženil a že už necvičí len v pondelky. Dal šancu aj iným dňom v týždni a ak sa vám zadarí, stretnete ho v gyme aj päťkrát. Nedávno sa mu podarilo vybojovať 3. miesto v Proton Weightlifting Cup. Tešíme sa, že nám prezradil o sebe kúsok viac a podelil sa s nami o svoje crossfitové radosti.

​Povedz nám niečo o sebe.
Mám už 33 rokov a keď práve nič nevarím, tak len preto, lebo určite niekde niečo niekomu predávam. Tým druhým sa aj živím. Vo voľnom čase tiež veľmi rád nachádzam nové a nové spôsoby ako skúšať trpezlivosť mojej novej manželky, ktorá je našťastie tiež crossfitterka a teda je celkom zocelená.

​Venoval si sa nejakej aktivite pred tým ako si začal cvičiť u nás?
Skoro vždy som sa venoval nejakému športu, ale tesne pred Protonom som dlhšiu dobu nerobil vôbec nič. Predtým som si zvykol kupovať 10-vstupovú permanentku na CrossFit v inom boxe, čo som mal tak na 2-3 mesiace cvičenia. Trénoval som vždy v pondelok :D Niekedy len každý druhý..

​Prečo si začal s CrossFitom?
S mojou Denisou sme prešli rôznymi formami funkčného tréningu. Niečo samostatne, neskôr aj vedené tréningy. Začiatkom 2014 sme navštívili prvý oficiálny CrossFit box a obom nám bolo jasné, že CrossFit bude súčasťou nášho života. Sme zatiaľ bezdetná domácnosť a teda času máme celkom dosť.

Po opene sme si trošku uleteli

4 ​Prečo práve CrossFit Proton?
Pravdu povedať, googlil som a najskôr vyhrala len výhodná poloha. Nasledoval skušobný tréning, prvé štandardné tréningy, všetky tie svalovice hraničiace s invaliditou.. Neviem to presne popísať, ale bolo to to, čo som dlhšie hľadal. Vyhovovalo mi prakticky všetko. Lokalita, prostredie a hlavne ľudia! Tu sme všetci na jednej lodi a spolu „trpíme“ každý jeden wod.

Významný moment tvojej CrossFit kariéry, ktorý sa ti vryl do pamäte?
Tie mám hneď 2 za poslednú dobu :) Bol to prvý bar muscle-up, aj keď s expanderom, ale veeeľmi potešil. No a samozrejme moja trofej za 3. miesto na Weightlifting cupe 2017. To bola veľká sranda.

Aký je tvoj najobľúbenejší a najmenej obľúbený pohyb / lift? (Alebo WOD)
Najobľúbenejší ťažko povedať. Bude to určite niečo s veľkou činkou. Prekvapivo mám rád aj veslo a ešte viac air bike. Čo vyslovene neznášam sú sit-ups! To je môj Kryptonit. Stále zápasím s cvikmi, kde sa využíva vlastná váha.

​Ovplyvnilo to, že cvičíš CrossFit, tvoj bežný život?
No úplne :D Som typický, pre väčšinu známych nepochopený a otravný crossfitter, ktorý len zriedka rozpráva o niečom inom. V bežnom živote veľa zmenil fakt, že väčšinou trénujem ráno, takže večer treba byť slušný, treba ísť spat o niečo skôr atd.

​Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý chceš dosiahnuť? V rámci gymu alebo aj mimo neho?
Vraj to nie je dobre, ale úplne konkrétny cieľ nemám. Chcem pokračovat tak ako som začal, pretože ma to momentálne fakt baví! Samozrejme sa chcem zlepšovať a robiť muscle-ups a všetky tieto veci, o ktorých sníva každý crossfitter, ale v kľude. Na Games to už v tomto živote nevidím a vôbec mi to nevadí. Vidíme sa ráno 7:00 ;-)

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?