Petin nákazlivo pozitívny prístup k tréningu sa nedá prehliadnuť a aj to je jeden z dôvodov prečo vám ju chceme predstaviť bližšie. V rozhovore sa nám priznala, že je závislá – na CrossFite :). Prezradila nám ako tento šport zmenil jej život a tiež pár informácií, ktoré o nej ešte neviete.

​Povedz nám niečo o sebe.
Ahojte, moje meno je Petra, mám 25 rokov a som závislá… na CrossFite.
Keď sa ráno zobudím, mojou občianskou povinnosťou je ísť na 8 hodín do práce – no všetci dobre vieme, že to často nezostáva len pri ôsmich hodinách. Živí ma firma PricewaterhouseCoopers Slovensko s.r.o., kde druhý rok pracujem, ako asistentka na oddelení auditu (ak chceš vedieť detailný popis práce, rada vysvetlím osobne).

Počas každodenného pobytu v tomto korporáte myslím na CrossFit minimálne pri každej ceste na toaletu, kedy mám chuť spraviť stojku a prejsť na WC po rukách (v office máme také koberce a úzke uličky, kde to človeka láka na handstand walk).

Keď už prejde daných 8-9-10 pracovných hodín, prichádza highlight môjho dňa – Workout Of the MF Day. Konečne si môžem vyzliecť tie pančuchy a blúzky, ktoré zabraňujú prietoku krvi v mojich bicepsoch, dávam na seba oblečenie na cvičenie a som najspokojonejšie dievča pod slnkom. Nieže by som sa rada nevyfintila, ale nie je nad pocit, keď môže byť človek sám sebou, čo u mňa znamená – športová podprsenka a tenisky.

Ak nie som práve v Protone, trávim svoj čas s rodinou a priateľmi – či už pri športových aktivitách (bike, korčule, lyže, snowboard, turistika) alebo pri fľaši dobrého vína – záleží od situácie.
Taktiež som mladšia sestra staršieho brata, ktorí sa spolu s manželkou stali v januári rodičmi malej Karolíny – tí, ktorí ma sledujú na sociálnych sieťach vedia, že som pyšná teta a Karolína slúži často, ako môj kettlebell.

Venovala si sa nejakej aktivite pred tým ako si začala cvičiť u nás?
Áno, od malička sme boli s bratom vedení k športu. Ako trojročná som začala chodiť na gymnastiku, s nástupom do školy prišla moja tenisová kariéra, ktorá bola skôr snom môjho tatina, ako moja a tak som s tým časom sekla. Našla som si novú lásku – volejbal. Tomu som sa venovala niekoľko rokov a popri tom som chodievala na športovú gymnastiku, ale len ako pohybový doplnok.
Keď som zabalila volejbal, zostalo mi na chvíľu len jedlo, lenivosť a prvé alkoholické excesy, no potom som sa vrátila na Zem, kde ma čakali roky posilky.

Prečo si začala s CrossFitom?
Počas tých rokov v posilke som dlho rozmýšľala nad CrossFitom. Sledovala som to na internete, zopár známych mi hovorilo, že je to fajn a jeden blízky kamoš mi raz povedal, že CrossFit je podľa neho presne pre mňa.
Po dvoch-troch rokoch, kedy som si ako študentka finančne a časovo CrossFit dovoliť nemohla, som sa zamestnala vo vyššie spomínanej firme a z prvej výplaty som si kúpila Basics kurz. Kombinácia gymnastiky, sily, high intensity, kardia atď. – splnený sen.

​Prečo práve CrossFit Proton?
Pri výbere CF boxu som na to išla vylučovacou metódou. Najviac ma oslovila webová stránka Protonu – akým štýlom sú písané jej texty – ľudsky a komplexne.
Plus pri mojej otázke, kde by začal s CrossFitom jeden z tŕenerov z môjho bývalého fitka, odpoveď znela jednoznačne – Proton (diki, Boris B. ☺!).

​Významný moment tvojej CrossFit kariéry, ktorý sa ti vryl do pamäte?
Je ich niekoľko, pretože si myslím, že je dôležité tešiť sa aj z malých úspechov – často na to v tom zhone človek zabúda a pritom sú to fakt malé veľké veci – osobné rekordy predsa ☺.

Za najsilnejší moment považujem môj prvý kippingový zhyb – deti moje, ten pocit sa dal porovnať s úspešným ukončením štúdia na vysokej škole. Chcela som, aby to videla babka, dedko, aj bratranci z druhého kolena.

Hneď za ním je môj Back Squat. Niekedy vo februári tohto roka som po tréningu zadných drepov povedala Mišovi, že môj sen je raz drepnúť samu seba. Keďže je to cez 80 kilogramov čistých svalov, obalených v tuku, znelo to, ako hudba ďalekej budúcnosti.
V septembri prišli Team Series a v jednom z workoutov bol zahrnutý 1RM Back Squat. Keďže som zadný drep išla len párkrát a nikdy nie 1RM, nevedela som svoje maxko. Pamätala som si z toho februára tých drepnutých 50 a vysnívaných 80. Long story short, drepla som 85 kilogramov a splnila som si ďalší sen.

Ou a ako sa hovorí, v neposlednom rade, handstand walk. Prvé kroky po rukách boli euforické. Zatiaľ ich nespravím veľa, ale každý krôčik ma teší.

Aký je tvoj najobľúbenejší a najmenej obľúbený pohyb / lift?
Môj najobľúbenejší je drep, clean a snatch. Vo všetkých svojich podobách. Najmenej obľúbený je KB swing, pretože moje lakte nevyzerajú, že sú nad hlavou vystreté, aj keď sú naozaj vystreté, a preto mi stále dávaju tréneri „no reps“ :D.

​Ovplyvnilo to, že cvičíš CrossFit, Tvoj bežný život?
Na túto otázku mám dlhú odpoveď, no skúsim ju skrátiť.
CrossFit zlepšil môj postoj a držanie tela pri umývaní zubov, vlasov, sedení, nosení a dvíhaní tašiek a iných objektov. Cítim sa zdravá a silná. Tu už smerujeme k tej dlhšej odpovedi – CrossFit pre mňa nie je len šport, či pohybová aktivita – CrossFit v Protone nazývam mojou terapiou. Miesto, kde sa cítim dobre, kde môžem byť sama sebou, kde sa cítim byť akceptovaná a miesto, kde môžem fyzicky, aj mentálne napredovať.
To, ako sa cítim s ľudmi v Protone, čo mi dávajú – či už sú to odborné rady, ľudský prístup alebo pozitívna energia a hodiny smiechu – to má pre mňa väčšiu hodnotu, ako 85 kíl na Back Squat.

Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý chceš dosiahnuť? V rámci gymu alebo aj mimo neho?
Mojím cieľom je venovať sa CrossFitu pokiaľ budem vládať – áno, dúfam, že budem tá šedivá babička, ktorá drepuje so svojimi vnúčatami, ale ešte pred tým by som sa rada zúčastnila Open-u, zabehla raz 5k run, naučila sa robiť muscle ups, butterfly zhyby a raz by som sa rada snatchla.

Prezraď nám niečo, čo o tebe ešte nevieme :)
Milujem španielčinu, reggaeton, salsu, celkovo latinsko-americkú kultúru, palmy, slnko, more a jedlo. Ale hory, lyžovačky a Jägermeister, sú super tiež.

Chcela by si ešte niečo dodať na záver?
Želám každému človeku, aby našiel v živote to, čo ho baví.
Bring it on 2018.

Aďa

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?