Veľmi často sa stretávame s názorom, že činky nie sú pre ženy, tie by predsa mali len behávať a robiť kardio. My však veríme, že tento mýtus už bol dávno prekonaný a stále viac dievčat, alebo žien sa nebojí siahnuť po ťažšej činke. Takže otázka znie inak, čo je zlé na tom, aby žena bola fyzicky silná? Podľa nás nič.

A tým sa dostávame po kratšej odmlke k ďalšiemu video článku. Tentokrát je venovaný práve tomu, že aj ženy bez problémov cvičia CrossFit. Krátky rozhovor sme spravili s Aďou, ktorá je ukážkovým príkladom našej bežnej klientky. Predtým, ako začala cvičiť CrossFit, občas behala, ale nijak špeciálne sa športu nevenovala. Cvičí už viac ako rok a výsledky prichádzajú postupne, podstatné je, že nie len my, ale aj Aďa to na sebe vidí. Snažíme sa to dosiahnuť napríklad neustálym pripomínaním zapisovania tréningového denníka alebo rôznymi benchmarkami, na ktorých je ten progres pekne vidieť. Cieľom tohto videa je odbúrať predsudky aj u ďalších žien, ktoré si v tejto chvíli myslia, že sa to nedá a je nemysliteľné aby 50kg baba zdvíhala ťažké činky.

Tento týždeň začína pre takmer všetkých Crossfiterov významná časť roka, tzv. OPEN. Počas piatich týždňov si totiž môžu všetci zmerať sily nielen vrámci svojho gymu, ale svoje výsledky si môžu dokonca porovnať s atlétmi zo Slovenska, Európy a dokonca z celého sveta. Minulý rok sme mali na Opene dve ženy, no počas Openových sobôt bolo medzi divákmi niekoľko adeptiek, o ktorých sme si mysleli, že o rok ich uvidíme už súťažiť. Tento rok je prihlásených už šesť žien a nie sú to žiadne profesionálky, ale rovnako ako Aďa, baby, ktoré začali cvičiť možno pred rokom, možno pred pár mesiacmi no chcú to vyskúšať. Všetkým, nie len dievčatám, držíme palce :)

Toto video sme pôvodne natočili ešte minulý rok, kedy Aďa asi nebola celkom presvedčená, že bude súťažiť na Opene. No dnes už je prihlásená. :)

Predchádzajúce video rozhovory:
Dá sa crossfitovať počas zranenia?
CrossFit vs. 19 ročný chalan