„Prach si a v prach sa obrátiš“, tak praví slovo božie. Som neveriaci, alebo aby som to dal na pravú mieru, neverím v Boha prezentovaného cirkvou, ale to ste si už asi všimli a nemusím sa Vám s tým zdôverovať podrobnejšie, no s týmto biblickým citátom sa nedá nesúhlasiť.

Z pragmatického hľadiska najmä s jeho druhou časťou, aj keď odporcovia kremácie so mnou asi súhlasiť nebudú. Jedného dňa však aj z nich ostane len prach a spomienky, či sa im to páči alebo nie. Ak však chceš aby sa tak stalo prirodzeným spôsobom a až po tom ako Tvoje telo obžerú červy, mal by si sa o tom zdôveriť svojim blízkym, ktorí o tom budú jedného dňa rozhodovať.

Uľahčiť im to môžeš ešte jedným spôsobom, staneš sa požiarnikom. Pri tomto povolaní máš totiž v porovnaní s inými povolaniami oveľa väčšiu istotu, že sa na prach obrátiš. A ak sa Ti pošťastí, tak tesne predtým stihneš zachrániť nejaký ten ľudský život, alebo minimálne bezradnú mačičku, na ktorú sa pri evakuácii zabudlo.

Podobný osud postihol aj bostonského požiarnika Michaela Kennedyho, ktorý zomrel pri výkone svojho povolania v roku 2014. Jeho pamiatke venujeme prvý z novembrových hero workoutov, v ktorom budú aj Vaše ramená ako v ohni.

[wod]**Dork**
6 Rounds for time of:
60 Double unders
30 KB Swings (24/16)
15 Burpees[/wod]

Okrem spôsobu akým má byť o Vaše telo postarané po smrti, by ste si mali vybrať aj pesničku, ktorú by Vám mali zahrať na pohrebe. Táto je v mojom rebríčku „funeral songov“ veľmi vysoko.