Má mačka 7 alebo 9 životov?! Verte alebo neverte aj toto trápi určitú skupinu ľudí. A keď sa skúsite nájsť odpoveď na túto životne dôležitú otázku v najznámejšom internetovom vyhľadávači, tak natrafíte na veľmi duchaplné diskusie, ktoré sa tejto „problematike“ venujú.

Uspokojivej odpovede sa zrejme nedopátrate, ale jedno Vám viem povedať s určitosťou, mačky majú viac ako jeden život. Presvedčil ma o tom Adin kocúr, ktorého si kedysi dávno vzala z útulku a keďže jeho poslaním bolo stať sa kocúrom domácim, musel prejsť procesom kastrácie.

Samotný akt zvládol bez komplikácii. No jedného dňa, sediac pri pootvorenom okne, si po vyprchaní oblbovákov uvedomil, že už nikdy neobtrie svoj chvostík o žiadnu z divokých kočiek. A chudák chalan sa rozhodol z toho okna vyskočiť. Myslím, že každý muž pochopí jeho zúfalý akt, no vysoká tráva pod oknami a fakt, že skočil len z tretieho poschodia sa postarali o to, že ten skok prežil a žije dodnes. Namiesto skúseností s kočkami síce zbiera kilogramy, ale určite je šťastný.

Vám v sobotu o život nepôjde, a šťastím budete určite celí bez seba zo sedemminútového workoutu. Sľubujem Vám, že to bude naozaj len sedem minút a nie deväť, lebo len Chuck Norris dokáže zvládnuť 9 minútový AMRAP za 7 minút.
Počas toho času budete musieť stihnúť čo najviac kôl pozostávajúcich z desiatich SDHP a z desiatich push pressov. S váhou opatrne, lebo desať opakovaní si priam pýta „unbroken“ série.

[wod]AMRAP 7:
10 Sumo deadlift high pulls (61/43)
10 Push presses (61/43)[/wod]

Video trochu nudné a zbytočne dlhé, ale popri tej hudbe sa to dá pretrpieť. U niektorých jedincov vo videu sú však viditeľné technické nedostatky pri oboch cvikoch, a tie my nestrpíme.