To, čo biely kôň Maťko a od blata ufúľaná Katka nestihli, sa svätej Barborke podarilo už v predstihu. Svoje sane totiž dotiahla do dvora už cez víkend, predčasne. Sneh sa však našťastie v uliciach „neohrial“ (v čase písania tohto komentu je to len moje zbožné prianie, keďže ho tvorím tiež predčasne), a tak jej tento barborský čin nateraz dokážem odpustiť.

Odpúšťanie je predsa ľudské a ja nie som barbar, hoci možno na to máte iný názor. Meno Barbara tiež nemá prekvapivo barbarský pôvod, práve naopak, najznámejšia nositeľka tohto mena bola vraj svätica. Jej príbeh je síce rovnaké sci-fi ako ten o vlasatom pánovi kráčajúcom po vode, ale ľudia veria aj väčším klamstvám, tak prečo by nemohli tomuto?!

Koniec koncov možno sa aj medzi Vami nájde niekto, kto uverí príbehu o žene, ktorú za odmietnutie sobáša zavrel vlastný otec do veže s dvomi oknami. Na tom by ešte nebolo nič zvláštne, ale ona vraj počas svojho „ozdravného“ pobytu tajne študovala, prijala krst a dala na veži vybudovať tretie okno, ktorým akože skompletizovala svätú trojicu. Táto trojka ju však prišla draho, pretože roboši pri „tajnom“ budovaní okna zrejme robili veľký hluk, jej tatko na to prišiel a dcérenku dal bez milosti popraviť.

Veľa hluku bude aj zajtra v gyme, to je viac než isté. Trojica bude na programe tiež, no ostáva mi len tajne dúfať, že KB snatche pre Vás popravou nebudú. Uznávam, že ani ja sám si zrejme nespomeniem kedy naposledy sme ich mali zahrnuté do tréningového procesu, no určite je už najvyšší čas aby sme ich oprášili, ideálne s čo najnižším počtom modrých až fialových zápästí. Šmolkovia sú síce roztomilí, ale stať sa nimi nemusíte a ani nechcete.

[wod]21-15-9 reps for time of:
Left arm KB snatches (24/16)
Right arm KB snatches
Pull ups[/wod]

Ľudia niekedy robia naozaj veľmi divné veci, len aby na seba upútali pozornosť, Vy toto radšej doma neskúšajte, a v gyme už vôbec nie!!!