Dnes sa zameriame na testovanie absolútnej sily. Pre tých z vás, ktorí už navštevujú tréningy nejaký ten piatok, je potrebné nahliadnuť do denníčkov a pozrieť si svoje maximálky na zadný drep, mŕtvy ťah a striktný press. Tá maximálka by mala byť váš odrazový mostík, cez ktorý sa chcete dnes prebojovať. 10 minút na začiatku tréningu venujeme zahriatiu a mobilite a následne rozdelíme zvyšok hodiny na 15minútové úseky. V rámci každého je potrebné sa rozcvičiť v danom cviku a dostať sa k jednorázovému maximu. Toto však platí pre mierne pokročilých jedincov. Ako príklad pre predstavu:
Volám sa Peter mám 100kg drep zapísaný v tréningovom denníku. Rozcvičím sa 10x20kg, 5×40, 5×60, 2×80, následne pôjdem na prvý pracovný pokus. 1×95, 1×100, 1×102.5 alebo 105 podľa pocitu a konzultácie. Takto nejak by to malo vyzerať aj pri ostatných cvikoch. Nie je nutný veľký objem v rozcvičení aby neprišlo k zbytočnej únave.
Pre začiatočníkov bude najbezpečnejšie dopracovať sa k stredne ťažkej váhe v každom cviku, kde bude rozhodovať v prvom rade dobrá technika, ktorá je kľúč k budúcim silovým prírastkom.

[wod]
Advanced:CrossFit Total
1RM Squat
1RM Press
1RM Deadlift
Beginnes (0-4 months in):
Semi-Heavy 5×5 Reps of each- Focus on Technique
[/wod]

Kukni ako to vyzeralo s Khalipom v roku 2010