Augustový titul Member of the Month získava Adam, ktorého pravdepodobne väčšina z Vás už stretla, pretože je v gyme naozaj skoro každý deň. Áno, súvisí to asi aj s tým, že svoj voľný čas nemusí deliť medzi priateľku a CrossFit. My mu držíme palce, aby s ním jeho nastávajúca zdieľala nadšenie pre šport a cvičila spolu s ním.

Povedz nám niečo o sebe.
Keď práve necvičím tak buď oddychujem, som na biku alebo lozím po skalách alebo stenách. Posledného pol roka som strávil pracovne na Malte, kde som okrem iného zveľaďoval svoje CrossFitové schopnosti. Ako takmer všetci viete, keďže sa to často spomína na tréningoch 18:40, pracujem v štátnej správe na Ministerstve zahraničných vecí. Čo sa týka rodiny stále čakám na tú pravú (crossfiterku?).

​Venoval si sa nejakej aktivite pred tým ako si začal cvičiť u nás?
Na základnej a strednej som hrával závodne basketbal potom na výške futbal. A keď som sa vrátil po štúdiu v zahraničí, kde som nerobil nič (a vrátilo sa ma značne viac ako odišlo), som začal s CrossFitom v Protone.

Prečo si začal s CrossFitom?
S CrossFitom som začal na odporúčanie Pala, lebo som nevedel s čím začať a už som pri ňom ostal. Tie 2 roky utiekli rýchlo.

​Prečo práve CrossFit Proton?
Lebo ste najlepší? ;) A okrem toho to mám blízko z domu, Pala poznám od roku 2008 a boli časy keď som s ním v Goleme benchoval (:D) a už vtedy to bol veľký profesionál. Zároveň je v Protone na tréningoch sranda, chodia sem super ľudia a aj tréneri vedia byť fajn, takže preto viedli moje kroky do Protonu.

​Významný moment tvojej CrossFit kariéry, ktorý sa ti vryl do pamäte?
Určite to je môj prvý Open (2016). Aj keď všetky wody boli pre mňa vtedy škálované, tak atmosféra v Protone bola super. Každému odporúčam, aj keď robí CrossFit len dva mesiace a keď niečo nevie a ďalšie bla bla bla je to proste sranda!

Aký je tvoj najobľúbenejší a najmenej obľúbený pohyb?
Obľubujem typicky CrossFitové workouty niečo typu: beh, činka, hrazda. Som dosť masochista takže Fran a dlhé Hero wody sú pre mňa top a viem si ich najviac „užiť“. Z duše neznášam angličáky a wallbally (puke).

​Ovplyvnilo to, že cvičíš CrossFit Tvoj bežný život?
Jasné, že ovplyvnilo! Napríklad naposledy sa mi roztrhli tašky s nákupom pretože „real life farmers carry“ je väčšia sranda ako to robiť v Protone, samozrejme sa to nestretlo s pochopením môjho okolia. Ale inak aj celkovo kvalita môjho života išla hore, nebývam chorý a cítim sa lepšie, energickejšie.

​Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý chceš dosiahnuť? V rámci gymu alebo aj mimo neho?
Cieľom je učiť sa nové „skilly“ (MU napr.) a zlepšovať sa v technike toho čo už viem a zvyšovať kapacitu a keďže to je „never ending story“ tak som zároveň blízko aj ďaleko od môjho cieľa.

Prezraď nám niečo, čo o tebe ešte nevieme :)
Vy (trénerský tím) viete o mne viac ako dosť (bohužiaľ) a keď chce niekto niečo vedieť nech sa spýta. Inak som hanblivý a rád jem nutellu rovno lyžičkou z nádoby. #RovnoDoSvalov

​Čokoľvek, čo by si chcel dodať.
Prečítaj si poslednú vetu prvej otázky a „call me maybe“ :D .

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?