„Na čo sú nám holé ženy…tac, tac. Keď sa na ne nezmôžeme…tac, tac. Do ucha si pchajú chleba…tac,tac.“

Písal sa rok 1994 a s týmto textom valcovali dvaja páni slovenské rádiá. Skôr ako ma odsúdite za to, že si také niečo pamätám, skúste sa zamyslieť nad posolstvom toho textu. Nikam sa neponáhľajte, máte čas…
Myslím, že v tomto prípade Vám môžem dať aj všetok čas na svete, posolstvo v tom texte nenájdete. Tak ako som nenašiel ani ja a túto pesničku si pamätám len kvôli tomu, že sa v nej spieva o „holých ženách“.

V 94tom som mal 11 rokov a k tomu aby som sa červenal, mi naozaj stačilo len počuť o „holých ženách“. O pár rokov neskôr, počas puberty to vo mne vyvolávalo už aj iné pocity (chvalabohu), ale stále som o tých „holých ženách“ vedel len z počutia, tento „smutný“ príbeh už ale poznáte. Dnes už nie je problém vidieť holú ženu takmer kedykoľvek a kdekoľvek, nová doba prináša nekonečne veľa možností. No aj napriek tomu si neviem celkom predstaviť nahú ženu, ktorá si do ucha pchá chleba, a to mám celkom slušnú predstavivosť.

Možno ešte viac ma „fascinuje“, že niekoho taký text vôbec napadne. Čo ho k tomu viedlo? A prečo práve chleba do ucha? Prečo nie rožky pod pazuchy? Alebo vianočka medzi…Určite by sa tam hodila viac ako chleba do ucha. Rozumnejšie bude asi túto tému uzavrieť a všetci sa asi zhodneme, že tento song a jeho text je úplne zbytočný.

Zbytočné ale nie sú pondelkové bench pressy a výskoky na box. Začneme práve nimi, keďže hľadaniu najvyššej výšky, na ktorú dokážete vyskočiť sme sa už dlhšie nevenovali. Viem, že pre niekoho sú box jumps nočnou morou aj pri skokoch na štandardnú výšku boxu, no možno zajtra dokážu prekonať samých seba a bez workoutového stresu im to pôjde ľahšie. Po skokoch prídu na rad tlaky, verím, že len tie z lavičky, a spolu s nimi aj ťažké váhy. V piatich sériách 5 ťažkých opakovaní, vo štvrtej sérii možno už tých 5 najťažších, a potom si možno aj ten chleba zaslúžite.

[wod]1) Max height Box Jump
2) Bench press 5-5-5-5-5 reps[/wod]

Dôkaz, že som si nič nevymyslel a (takmer) každý jeden koment sa zakladá na pravdivých, životných skúsenostiach a zážitkoch.