Invázia peračníkov a školských potrieb naznačuje, že sa blíži koniec prázdnin. Toto smutné konštatovanie by ma nijako nezarmútilo, keby sa s koncom prázdnin nespájal aj koniec leta. Na jednej strane je dobré, že lenivé z preležanín opuchnuté detiská začnú konečne žiť aktívnym životom, no nie som si istý či som kvôli tomu ochotný obetovať leto.

Jasné, môžem si nahovárať, že leto je len stav mysle, a v podstate môže trvať 365 dní v roku, len môj mozog to akosi odmieta spracovať pri teplote pod 15 stupňov. A tak mi ostáva len dúfať, že najkrajší mesiac v roku, september, prinesie ešte dostatočný počet minimálne (polo)letných dní.

Tak ako Vám prinesie posledný augustový utorok dostatočný počet split jerkov, k tomu aby ste sa v tejto vzpieračskej disciplíne zlepšili. V siedmich sériach to budú vždy tri opakovania, pretože spraviť tri split jerky po sebe je náročnejšie ako spraviť jeden, a pustiť činku na zem. Čím nechcem povedať, že po tých troch ju môžete hádzať o zem ako sa Vám zachce, pretože technika bude v utorok prvoradá.

[wod]7×3
Split Jerks[/wod]

K úspešnému split jerku je potrebné maximálne sústredenie a dodržanie jednotlivých krokov techniky prevedenia tejto vzpieračskej disciplíny.